Dwie połówki pomarańczy

Dwie połówki pomarańczy

Misternie przygotowana przez eks-partnera Adama – intryga, by odzyskać utraconą kilka lat temu żonę Karolinę zaczyna się mocno komplikować, gdy do hotelowego pokoju wprasza się nieznane dziecko Adama, Alex, które twierdzi, że przyjechało na pogrzeb ojca, oraz nieznośna, już zdrowo podchmielona, starsza Pani z wesela, które odbywa się w tym hotelu. Joanna – psycholog policyjna, która miała pomóc wdowie pozbierać się po stracie męża, stara się ratować sytuację wszelkimi możliwymi sposobami. Mimo to, cały plan lgnie w gruzach, gdy przypadkiem zostaje zdemaskowana męskość Pani psycholog. Wtedy dopiero rozpętuje się prawdziwe zamieszanie…

Zaskakujące zwroty akcji, przewrotne poczucie humoru autorki, żartobliwa interpretacja reżyserska oraz prawdziwe kreacje aktorskie sprawiają, że z zapartym tchem śledzimy coraz bardziej absurdalną sytuację, gdzie nic nie jest takie, jakim się wydaje, a śmierć małżonka nie jest wcale końcem związku –  wręcz odwrotnie.

A może ten spektakl, to właśnie przepis na to, co trzeba zrobić, aby przekonać się o miłości tej swojej drugiej połówki ? Dla WIELKIEJ MIŁOŚCI robi się…  WSZYSTKO !

 

www.dwiepolowkipomaranczy.pl

 

PREMIERA 09.09.2012 r. Teatr Capitol w Warszawie, ul. Marszałkowska 115

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ŚWIĘTUJEMY 5 URODZINY TEATRU CAPITOL!

 

 

Twórcy

autor:  Iga Kownacka
reżyseria:  Maria Ciunelis
ruch sceniczny:  Zofia Rudnicka
scenografia:  Magdalena Michalska
kostiumy:  Michalina Rydel,  Joanna Sobczak
opracowanie muzyczne:  Piotr Golla
projekty plakatów:  Katarzyna Osipowicz,  Marcin Fidura
fot.:  Darek Senkowski
producent:  IMPULSIVE  ART Cynthia Kaszyńska


patronat honorowy: ZASP

 

 

 

 

 

 

 

patroni spektaklu:

Reklama w internecie

 

 

Podziękowania dla Teatru Ateneum w Warszawie za pomoc przy realizacji projektu oraz dla Zakładu Optycznego Agnieszka i Ireneusz Burlińscy.

 

 

 

OBSADA:
Julia Kamińska  /  Aleksandra Szwed
Cynthia Kaszyńska
Ewa Złotowska  
/  Maria Ciunelis
Cynthia Kuźniak
Jarosław Boberek

 

 

 

Maria Ciunelis jest osobą o wszechstronnych talentach. Znaną i wspaniałą aktorką teatralną, filmową i telewizyjną oraz znakomitą scenarzystką. Od 1985 roku jest aktorką Teatru Ateneum w Warszawie, gdzie wykreowała wiele niesamowitych postaci. Parę lat temu spróbowała swoich sił jako reżyser teatralny, co okazało się przysłowiowym  „strzałem w dziesiątkę”. Fantastycznie potrafi połączyć swoją wizję reżyserską i doświadczenie aktorskie z pracą z zespołem, co tworzy razem niesamowity efekt końcowy, który „porywa” widzów. I dzięki temu stała się ona również bardzo cenioną reżyserką.

„Dwie połówki pomarańczy” są piątym spektaklem wyreżyserowanym przez Marysię.

 

 

 

 

 

Ewa Złotowska studiowała reżyserię w Instytucie Teatralnym w Sankt Petersburgu. Od wielu lat zajmuje się  również aktorstwem i śpiewem. Związana jest najbardziej z estrada i dubbingiem (jako reżyser i aktorka). Jej najbardziej popularnymi i  rewelacyjnymi  kreacjami dubbingowymi są role Pippi Langstrumpf oraz Pszczółki Mai z seriali dla najmłodszych. Obecnie publiczność uwielbia ją za rolę Krychy w „KLIMAKTERIUM …  i już”.

W „Dwóch połówkach pomarańczy”  Ewa wciela się w rolę „szalonej” Melanii, kobiety, która umie się dobrze bawić, niezależnie od okoliczności, które spotyka na swojej drodze.

 

 

 

 

Cynthia Kaszyńska jest aktorką teatralną, telewizyjną oraz dubbingową. W jej dorobku artystycznym można znaleźć wiele znakomitych ról, które grała i gra  na scenach warszawskich teatrów.  Była  związana na stałe z Teatrem Ateneum. Obecnie można ją zobaczyć w Teatrze Scena Prezentacje i Polonii. Młodzi widzowie na pewno pamiętają ją z programu TVP 1 „Jedyneczka”. Od długiego czasu użycza swojego głosu do filmów animowanych i fabularnych.

W „Dwóch połówkach pomarańczy” Cynthia gra rolę żony porzuconej przez męża.  Porzuconej definitywnie, ponieważ mąż jej umarł, co doprowadza ją do rozpaczy, wściekłości i zazdrości.

 

 

 

 

Julia Kamińska skończyła na Uniwersytecie Gdańskim filologię germańską. Już w wieku 14 lat spróbowała swoich sił w aktorstwie, co okazało się wspaniałym pomysłem i odkryciem ogromnego talentu w tej dziedzinie. Od tego czasu bardzo zdolna i piękna Julia poszerzyła swój dorobek artystyczny o parę sztuk teatralnych oraz kilka seriali i filmów. Pracuje także w dubbingu. Największą popularność przyniosła jej rola Uli Cieplak z serialu „BrzydUla” emitowanego na antenie TVN. Obecnie można ją oglądać w serialu „Reguły gry”.

 

Aleksandra Szwed – aktorka, piosenkarka, prezenterka, czasami modelka. Od dziecka na ekranie TVP jako Eliza w serialu „Rodzina zastępcza”. Grała również w serialach: „Niania”, Daleko od noszy”, „Teraz albo nigdy”, „Ranczo”. Uczestniczyła w wielu popularnych programach telewizyjnych wygrywając „Gwiazdy tańczą na lodzie”. Ale zawsze jej największą pasją był i jest teatr. Gra przed „żywą” publicznością to wyzwanie, z którym świetnie sobie radzi, poświęcając mu coraz więcej czasu, którym jednak musi bardzo mądrze zarządzać by móc pogodzić wszystkie projekty, do których jest zapraszana oraz studia (kulturoznawstwo).

W  „Dwóch połówkach pomarańczy” dziewczyny wcielają się w rolę pełnej energii i wdzięku zjawiskowej modelki, amerykanki polskiego pochodzenia, która musi sobie poradzić z dziwnymi okolicznościami, które ją spotykają po przybyciu do polskiego hotelu na uroczystość, która powinna się na pewno odbyć, ale…

 

Jarosław Boberek znany jest przede wszystkim z roli policjanta w serialu „Rodzina Zastępcza” oraz przeogromnej ilości postaci, którym użyczył głosu do polskiej wersji językowej. Jego najpopularniejszymi i najbardziej popisowymi rolami są Kaczor Donald i Król Julian. Jest bardzo wszechstronnie uzdolnionym aktorem teatralnym, współpracującym z  warszawskimi teatrami. Jest aktorem filmowym i telewizyjnym, kochanym przez widzów za wykreowane postaci.

 W „Dwóch połówkach pomarańczy” Jarek gra kochającego, acz z różnymi wadami mężczyznę, który jednak zrobi … wszystko – bardzo odważnie i z ogromnym wdziękiem! – by być ze swoją drugą połówką, z czego wynikają niesamowite perypetie. Sądzimy, że żeńska część widowni już kocha tego nieprzewidywalnego faceta, a mężczyźni podziwiają go za nietuzinkowy pomysł, który ma mu pomóc w odzyskaniu swej miłości życia.

 

 

 

Cynthia Kuźniak jest bardzo utalentowaną młodą dziewczyną. Użyczała swojego głosu od szóstego roku życia licznym postaciom animowanym i fabularnym. W wieku piętnastu lat stanęła po raz pierwszy na deskach warszawskiego Teatru Polonia Krystyny Jandy, grając główną rolę w spektaklu „Pchła Szachrajka”.  W swoim dorobku artystycznym ma również parę ról w serialach telewizyjnych, np. w  „Na dobre i na złe” czy w „Aidzie”.

Cynthia gra pokojówkę. Pokojówka jak to pokojówka – zawsze pojawia się w najmniej odpowiednim momencie.

 

 

 

 

 

 

Napisali o nas

 

 

 

 

 

 

 

 

Wywiad z Marią Ciunelis

 

 

 

gpr24.pl – Na co iść do teatru?: warszawskie premiery

Recenzja z „TeatrDlaWas

Recenzja z „Dla Lejdis” 

Gość warszawski – Test na miłość

 

 

 

Relacja z próby

Relacja z premiery 

TRAILER

Framgenty ze spektaklu

 


Galeria

projekt Katarzyna Osipowicz

projekt Katarzyna Osipowicz

projekt Marcin Fidura

projekt Marcin Fidura

projekt Marcin Fidura

wykonanie Natalia Szatkowska

wykonanie Natalia Szatkowska

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

zdjęcia z prób

zdjęcia ze spektaklu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Opinie widzów:

 

Warto iść. Rewelacyjna gra aktorów i miło popatrzeć. Super sztuka!

8 stycznia 2012 at 19:23

Najlepszy spektakl jaki widziałem. Gorąco polecam !!!!!!!!!!!!!!!

11 stycznia 2012 at 22:58Karol
Polecam gorąco , świetna obsada jest niesamowita!
Cynthia Kuźniak gratulacje!!! :)

12 stycznia 2012 at 00:00Kasia
POLECAM!
12 stycznia 2012 at 01:05Paweł

Bardzo dobry spektakl ukazujący nowe, młode talenty sceny. Świetna propozycja na zorganizowanie z góry udanego wieczoru. Lekki i odprężający, swym genialnym humorem wspaniale stoi w opozycji do zimowej, ponurej atmosfery :) Polecam!

12 stycznia 2012 at 09:52Marcin

Byłem, widziałem i…. mocno się uśmiałem, czyli uhahałem. Bardzo fajna sztuka, bogata w subtelny dowcip. Lekka , zwiewna i przyjemna. Generalnie ubaw na całego. Do tego należy dorzucić fajną… baaaardo fajną obsadę a co za tym idzie fajną grę aktorską i mamy tzw. komplecik. Jeżeli ktoś nie był na spektaklu a chciałby spędzić jeden z wieczorów w oderwaniu od trosk i szarości dnia codziennego to zdecydowanie polecam. Ja na dwie godziny wyłączyłem się z codzienności. ;-) ) Naprawdę warto!

12 stycznia 2012 at 10:28Mirek vel Mirage

Rewelacyjny spektakl, obsada genialna, na prawdę warto zobaczyć, polecam gorąco! :)

12 stycznia 2012 at 12:00Ola

Spektakl rewelacyjny, mnóstwo humoru. Warto zobaczyć, gorąco polecam.

12 stycznia 2012 at 16:16Anna

Bardzo mi sie podobal spektakl, dobrze sie bawilem

13 stycznia 2012 at 08:35Filipek

Coś, co po prostu trzeba zobaczyć! Niesamowita sprawa! Już dawno nie widziałem tak udanej sztuki! To wspaniale, że w naszym kraju można spotkać na deskach teatru tak młodych, miłych i niezwykle utalentowanych ludzi! ^^

13 stycznia 2012 at 12:49Wacław Jajnicki

Fantastyczna obsada, interesujący temat podany w humorystyczny sposób? Czy potrzeba jeszcze jakiejś rekomendacji? :) Koniecznie trzeba zobaczyć!

15 stycznia 2012 at 13:37Sergiusz

Spektakl jest G E N I A L N Y, naprawdę polecam! świetna gra aktorska!

21 stycznia 2012 at 10:51Maciek

Bardzo serdecznie polecam, super obsada. Gorąco zachęcam do obejrzenia .

25 stycznia 2012 at 19:30Ola

Co tu dużo mówić, trzeba to na pewno zobaczyć !

31 stycznia 2012 at 11:23Dawid

Gorąco polecam ;)

1 lutego 2012 at 10:12Bartek

wszystko super obsada mega!!!

2 lutego 2012 at 13:59xxx

nie można tego przegapić !! gorąco polecam :D

2 lutego 2012 at 22:21escada15@tlen.pl

Bardzo polecam! Wspaniała obsada :)

2 lutego 2012 at 23:21Daniel

Zapowiada się niezwykle interesująco! Grzechem byłoby nie zobaczyć! Przemyśl czeka!

3 lutego 2012 at 20:50Karol

Super obsada, wspaniali ludzie, serdecznie polecam i zachęcam do oglądania

6 lutego 2012 at 10:12Patryk

Serdecznie polecam, wspaniała obsada, serdecznie zachęcam do oglądania

11 lutego 2012 at 16:46Pucek

Genialny spektakl!

12 lutego 2012 at 03:11max

cieszę się bardzo, że mogłam zobaczyć tę sztukę. wg mnie naprawdę warto. :)

17 lutego 2012 at 10:38Paula

Hehehe… nareszcie w necie xD Przedstawienie – piękna sprawa, nic dodać, nic ująć :D

22 lutego 2012 at 15:56Zbigniew

Plakat i nazwiska same wpychają do drzwi teatru, a tematyka spektaklu wygodnie usadawia nas w miejscu przed sceną. Gorąco zachęcam : ]

22 lutego 2012 at 18:00Filip Wojtala

Byłam na spektaklu w Warszawie. Fantastyczna gra aktorska, znakomity tekst. Świetnie się bawiłam, skondensowany humor idealnie odstresowuje. Kupiłam już bilety na spektakl 26 marca, tym razem zabieram rodzinę – pełnoletnią ;) . To chyba najlepsza rekomendacja :) Gorąco wszystkim polecam.

22 lutego 2012 at 20:56Małgosia

Po prostu cudo!!! To trzeba zobaczyć!

23 lutego 2012 at 09:33hertyna

Byłam, widziałam, coś bardzo fajnego. Świetna obsada, kapitalna gra aktorów, cuuuuudny humor, uśmiałam się bardzo. Jeżeli ktoś nie widział, a chce oderwać się od tej „szarej, smutnej rzeczywistości” i spędzić czas na wesoło, to bardzo polecam.

29 lutego 2012 at 12:24Bożena

gorąco polecam spektakl !!!

1 marca 2012 at 10:06Magda Ogórek

tak się składa że mam do sprzedania 2 bilety na ten spektakl na 26.03.12r. W razie zainteresowania podaję email: Lampard_08@interia.pl

13 marca 2012 at 18:28Stefan

spektakl o którym długo nie zapomnę ,bo na każde wspomnienie wybucham śmiechem ,a w Pani Ewie Złotowskiej ZAKOCHAŁAM SIĘ!!!!!!!!

22 marca 2012 at 11:19Joanna

Byłam, widziałam i pójdę na pewno jeszcze raz, dwa, a może i trzy… Bo inaczej nie sposób spamiętać wszystkich rewelacyjnych tekstów.

28 marca 2012 at 17:32Aś

Byłam wraz ze znajomymi. Polecam . Swietna zabawa – śmiechoterapia. Tekst i gra znakomite.

16 maja 2012 at 15:12halina

Byłam , widziałam zapamiętałam tylko jeden tekst ,, mam bardzo słabą silną wolę” kto zapamiętał więcej ? Proszę napisać :) Będę wdzięczna.

25 maja 2012 at 17:17Lonia

zajefajne – polecam wszystkim!!!!!

10 czerwca 2012 at 21:12Michał

R E W E L A C J A !! Polecam wszystkim. Idealny spektakl, na poprawę humoru :D

Do góry
PROJEKT I WDROŻENIE WWW | BRAND POSITION |