Kopciuszek

Kopciuszek

O spektaklu

Najcudowniejsza opowieść na świecie o spełnianiu się marzeń, o skromności i pyszałkowatości, o nagrodzie i karze. Mądrość młodej i skromnej dziewczyny przeciw wyrachowaniu innych ludzi. Tryumf szczerości i dobroci serca.

Oryginalny zamysł reżyserski, piękne piosenki, pomysłowa scenografia i kostiumy oraz świetna obsada, to atuty tego przedstawienia, które jednocześnie bawi i wzrusza.

To spektakl nie tylko dla najmłodszych, których wciąga do wspólnej zabawy, lecz dla całych rodzin, poruszający najgłębsze ludzkie emocje.
Przecież każdy z nas wierzy, pragnie i zrobi wszystko,  by jego marzenia się spełniły.

 

PREMIERA 02.06.2012 r. Teatr Polonia w Warszawie, ul. Marszałkowska 56
PREMIERA NA PLACU KONSTYTUCJI 14.07.2012 r. 

 

Wszystkie dzieci, które wybiorą się na „Kopciuszka”, mają szansę zabrać ze sobą do domu odrobinę teatralnej magii! Podczas spektaklu jest możliwość zrobienia zdjęcia swoim pociechom na balu u króla – a na bal na scenę zapraszane są wszystkie dzieci.
Zapraszamy wszystkich do zabawy!

 

Twórcy

autor:  Jan Brzechwa
reżyseria:  Maria Ciunelis
asystent reżysera  Ewa Ratkowska
ruch sceniczny:  Anna Iberszer
scenografia:  Magdalena Michalska
kostiumy:  Michalina Rydel
muzyka:  Mieczysław Janicz
opracowanie muzyczne:  Konrad Wantrych
producent:  IMPULSIVE  ART Cynthia Kaszyńska

Obsada

Matylda Damięcka  – aktorka – zadebiutowała jako 8-latka w serialu „WOW”, grała w teatrze telewizji: „W różanym zamku” i „Siedemnastolatku” również w serialach: „Dom”, „Marzenia do spełnienia”, „Zaginiona”. Najbardziej jednak jest znana jako Karolina Brzozowska z serialu „Na wspólnej”. Obdarzona specyficzną niską barwą głosu – lubi i potrafi świetnie śpiewać. Relaksuje się grając na saksofonie i gotując. Uwielbia ruch: taniec, pływanie, narty i snowboard. Nie lubi „bywać”; jest niepokornym typem buntownika.


Cynthia Kuźniak jest bardzo utalentowaną młodą dziewczyną. Użyczała swojego głosu od szóstego roku życia licznym postaciom animowanym i fabularnym. W wieku piętnastu lat stanęła po raz pierwszy na deskach warszawskiego Teatru Polonia Krystyny Jandy, grając główną rolę w spektaklu „Pchła Szachrajka”.  W swoim dorobku artystycznym ma również parę ról w serialach telewizyjnych, np. w  „Na dobre i na złe” czy w „Aidzie”.

 


 


Agata Sasinowska – aktorka. Absolwentka Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie. Wystąpiła między innymi w spektaklach „Dzieci mniejszego Boga” reż. M. Ciunelis, „Opera żebracza” reż. W. Rudzki, „Dochodzenie” reż A. Biernacki, „Kwartet dla czterech aktorów” reż. B. Fudalej. Współtworzy kolektyw artystyczny 52°43′N19°42′E PROJECT oraz Grupę Dochodzeniową. Obecnie uczennica II PSM im. J. Elsnera w klasie śpiewu solowego oraz członek chóru Jazz City Choir. Uczy piosenki aktorskiej w Studio Teatralnym Tomasza Zadróznego.

 

 

 

 

 


Sebastian Cybulski – absolwent łódzkiej Filmówki, rodowity Warszawiak. Współpracuje z teatrami w Warszawie (Kwadrat, Konsekwentny, Scena Prezentacje), z Teatrem Polskim w Poznaniu, Powszechnym w Radomiu. Szerszej publiczności znany z serialu „Barwy Szczęścia”.

 

 

 

 

 

 

 

 


Tomasz Kozłowicz

 

Józef Mika – absolwent PWST (dziś Akadmia Teatralna) w Warszawie w roku 1987. Wychowanek Aleksandry Śląskiej i Tadeusza Łomnickiego.

Aktor teatrów warszawskich: Rozmaitości (1987-1991), Nowego (1991-1996), Syreny (1996-…, wieloletni współpracownik Teatru Scena Prezentacje i Polonia. Twórca wielu telewizyjnych programów dla dzieci (Tęczowy Music Box, Małe Musicale, Ziarno…) Dziś reżyser programu Ziarno w TVP i odtwórca roli Doktorka w tymże programie. W dorobku kilkadziesiąt ról teatralnych, filmowych i telewizyjnych, kilkaset ról dubbingowych. Dla dzieci i z dziecmi pracuje od ponad dwudziestu pięciu lat! Z takim samym zapałem traktuje pracę dla dzieci jak i dla dorosłych.

 

 

 

KONKURS

RECENZJA Z PREMIERY 

 

DZIEŃ DZIECKA w Teatrze Polonia 2013 r.

 

Ratujemy serduszko Szymonka! 

 

 

 

 

 

 

 

 

Spektakl „Kopciuszek” w Teatrze Polonia

 

Galeria

Kopciuszek plakat Teatr Polonia projekt Marcin Fidura, wg.rysunku Marianny Grabowskiej

Kopciuszek plakat projekt Marcin Fidura

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kopciuszek Zdjęcia z prób

Kopciuszek Zdjęcia z sesji

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kopciuszek Zdjęcia z premiery

 

Opinie widzów o spektaklu:

Byliśmy na premierze z całą rodziną. Dzieciaki były zachwycone i bawiły się znakomicie przez cały czas. Wszystkie postaci grane przez aktorów są bardzo zabawne. Prym wiedzie Macocha grana przez Pana Józefa Mikę, którego znamy jako telewizyjnego Doktorka. Świetne i pełne temperamentu były obie córki brzydule. Całość przezabawna, dziękujemy bardzo.

7 czerwca 2012 at 15:17 Zbyszek

Spektakl dla mnie bomba. Nowatorska, współczesna forma bardzo pozytywnie zaskakuje. Człowiek spodziewa się „ciężkiego”, kostiumowego dzieła a tu proszę… lekko, zwiewnie i przyjemnie. No i z humorem!!! Całość podana w bardzo fajnej, nie rozciągniętej pigułce czasowej. Dzieciaczki nie miały kiedy się wynudzić. Mała interakcja z publicznością to bardzo dobry pomysł. ) Gra aktorska baaaaaardzo fajna. Kolejny spektakl Impulsvie Art, przy którym czas zmyka w szalonym tempie i przy którym człowiek znowu może zapomnieć o codziennych troskach. ) I o to chyba chodzi. Dzienks i prosimy więcej.

11 czerwca 2012 at 06:28 Mirek vel Mirage

 

Byłem na premierze z moją 3-letnią córcią. Spektakl absolutna rewelacja, Zośka przez cały czas siedziała uśmiechnięta od ucha do ucha (co lepsze – ja również). Doskonała gra aktorska, super scenografia, a wszystko podane w idealnym czasie – nawet przez chwilę nie byliśmy znużeni. Dodatkowa interakcja z publicznością spowodowała, że Zosia zaraz po wyjściu opowiadała wszystkim, że była na scenie razem z… „prawdziwymi aktorami”:)

Najlepszą rekomendacją jest chyba pytanie, jakie zadała mi Zocha po wyjściu z teatru: „Tato, kiedy pójdziemy znowu?”

Dziękujemy bardzo!

21 czerwca 2012 at 12:20 Tomasz Gieysztor

 

Dziś dołączyliśmy do grona fanów Kopciuszka w Waszym wydaniu:)!Nie udało nam się być na premierze ale dziś obejrzeliśmy spektakl rodzinnie. Było świetnie! Przez te 40 minut przenieśliśmy się do wesołego, pełnego radości świata dzieci. Nie ukrywam , że ciężko było utrzymać dzieci, które wyrywały się do sceny i aktorów.
Podsumowania dziewczynek: piękny Kopciuszek, śmieszna macocha z poduszką na głowie i siostry , które były niemiłe i brzydkie ( brawo za grę aktorską) dzieci uwierzyły w realność postaci, a i przystojny Książe;)!
Żal jak się kończy, bo się chce ciągu dalszego:).
A i jeszcze brawo za scenografię i kostiumy!!
Polecamy każdemu, dzieciom i dorosłym!..

21 czerwca 2012 at 18:47 Anna

Do góry
PROJEKT I WDROŻENIE WWW | BRAND POSITION |